Skontaktuj się

5 ROZWIĄZAŃ, DZIĘKI KTÓRYM WARTOŚĆ TWOJEGO DOMU BĘDZIE ROSNĄĆ, A NIE SPADAĆ

Rekuperacja

Biorąc pod uwagę z jaką szybkością na sile przybierają wszelkie ruchy ekologiczne oraz problem, którym jest globalne ocieplenie i nagromadzenie plastiku na kuli ziemskiej, nietrudno przewidzieć, że w najbliższych latach trend ten się nie osłabi. Zaryzykujemy nawet stwierdzeniem, że przerodzi się w szereg obowiązków i wymogów. Wydawałoby się, że to wentylacja naturalna będzie ekologicznym sposobem na utrzymanie czystości w domu. Jednak nie, w zimne dni naraża domowników na stratę dużej ilości ciepła z pomieszczeń, co rodzi konieczność intensywnego ogrzewania budynku, a to z kolei niesie za sobą większe zużycie paliw nieodnawialnych, zatem nie możemy mówić w tym kontekście o ekologiczności. Rekuperacja z pompą ciepła zapewnia zdrowy obieg powietrza dzięki odzyskowi ciepła, to oznacza, że nie naraża domowników na straty wynikające z nadmiernej wymiany ciepła, ani nie podnosi na nie zapotrzebowania, ponieważ odzyskuje je z powietrza. Inwestycja w rekuperację jest zatem inwestycją w wartość nieruchomości.

 

Ceramiczne dachówki

Ceramiczne dachówki podnoszą wartość nieruchomości z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest ekologiczność. Produkt ten powstał z naturalnych surowców i stanowi przyjazne środowisku pokrycie dachowe. Kolejna sprawa to jakość na lata. Oczywiście na tym nie kończą się zalety ceramicznych dachówek. Zapewniają świetną izolację akustyczną, są odporne na mróz i czynniki atmosferyczne, i korzystnie wpływają na wygląd całego budynku.

 

Duża działka

Wielkość nieruchomości maleje z roku na rok. Z raportu GUS wynika, że od stycznia do września 2019 roku powierzchnie nowo wybudowanych lokali zmniejszyły się o 1,9 m2. Tendencji wzrostowej na próżno szukać także w przypadku działek, na których powstają szeregówki i bloki. Dlatego duża powierzchnia ogródków działkowych jest prawdziwym luksem, a biorąc pod uwagę trendy obowiązujące na współczesnym rynku nieruchomości, wartość takich lokali będzie jedynie rosła, a nie malała.

 

Przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń

Ułożenie pomieszczeń w mieszkaniach zmieniało się na przestrzeni lat, przykładowo trendem, który zagościł w większości nowych nieruchomości jest połączenie kuchni z salonem, czyli tzw. aneks kuchenny. Szerbud stosuje w swoich nieruchomościach jedynie nowoczesne i przemyślane rozwiązania architektoniczne przywołujące na myśl amerykańskie posiadłości, w których z sypialni prowadzą drzwi do garderoby i łazienki, a obok kuchni zlokalizowana jest spiżarka.

 

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne jest nie tylko tanie w eksploatacji, ale i przyjazne środowisku, dodatkowo zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Pełni także ważną rolę wizualną – brak klasycznych kaloryferów jest równoznaczny z podniesieniem estetyki pomieszczenia i jednocześnie jego powierzchni.