Skontaktuj się

ZALETY MIESZKANIA W DOMU W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

Cisza

Na co narzekają mieszkańcy bloków? Jeśli nie na schody w budownictwie pozbawionym windy, to na hałas w postaci dźwięków dochodzących od sąsiadów.


Ogródek


Nawet największy taras nie zastąpi własnego kawałka ziemi. Ogródek, który jest nieodłącznym elementem domów w zabudowie szeregowej pozwala na samodzielne urządzenie przestrzeni np. stworzenie miejsca grillowego, zasadzenie krzewów i kwiatów. Własny skrawek ziemi to doskonała okazja do rozwijania botanicznego hobby nawet u najmłodszych. Z kolei w lecie ogródek staje się miejscem odpoczynku i spotkań na świeżym powietrzu.

Oszczędność na ogrzewaniu

Mieszkańcy szeregówek korzystają z faktu, że ściany ich domu są jednocześnie ścianami sąsiadów. W sezonie grzewczym pozwala to znacznie ograniczyć rachunki za ogrzewanie.

Większa prywatność domowników niż ma to miejsce w bloku

Konstrukcja szeregówek pozwala na wyodrębnienie części rodzinnej (dziennej, czyli kuchnia i salon na dole) oraz prywatnej (nocnej, czyli sypialnie na górze). Na taki komfort nie mogą pozwolić sobie mieszkańcy bloków. Prywatność domowników w domach w zabudowie szeregowej zwiększa także fakt, że nie mają nad głową sąsiadów.


Niższe koszty zakupu w porównaniu do domu jednorodzinnego

Ceny szeregówek są bliższe cenom mieszkań w bloku niż wolnostojącym domu, dlatego uważa się je za swoisty kompromis cenowy.

Infrastruktura

Szeregówki tworzą małe, zamknięte osiedla, które stanowią enklawę. Jej mieszkańcy mogą decydować o funkcjonalnym zagospodarowaniu wspólnej przestrzeni np. o stworzeniu placu zabaw dla dzieci.